PODSUMOWANIE VI EDYCJI – 29.11.2018

PODSUMOWANIE VI EDYCJI – 29.11.2018

Chociaż mróz dał się we znaki, to 29 listopada atmosfera w Kieleckim Parku Technologicznym była gorąca. Szósta edycja spotkań networkingowych networKINGus ponownie przyciągnęła przedsiębiorczych kielczan.

Tematem spotkania było planowanie i zarządzanie czasem, a w roli ekspertów wystąpili Anita Kowalska i Marcin Kwieciński. Na deser organizatorki zaserwowały networkingowe BINGO.

– Kilka tygodni przed uruchomieniem sprzedaży biletów na szóstą edycję networKINGusa ogłosiliśmy na naszym fanpage plebiscyt, w którym nasi fani mogli zdecydować o czym chcą posłuchać. Do tej pory same wybierałyśmy temat przewodni spotkania. Teraz postanowiłyśmy oddać decyzję uczestnikom. Mocną przewagą głosów wygrał temat planowanie i zarządzanie czasem, co przełożyło się na 65 zarejestrowanych uczestników – opowiada Paulina Pięta, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań.  

Tradycją spotkań networKINGus są wystąpienia dwóch prelegentów oraz zabawa networkingowa, która ma na celu zintegrowanie osób, które decydują się na udział w spotkaniach.

– Szukając ekspertów, którzy wprowadzą nas w efektywne zarządzanie czasem czułyśmy, że musimy elastycznie podejść do proponowanej przez nas formuły spotkania. Półgodzinne prelekcje ekspertów zamieniłyśmy w dwa prawie godzinne wykłady. Wiedziałyśmy, że prelegenci, którzy z chęcią przyjęli nasze zaproszenie to królowie sceny. Chciałyśmy dać naszym uczestnikom poczucie, że usłyszeli jak najwięcej i są gotowi próbować wdrażać tę wiedzę na co dzień. Ten model się sprawdzić – tłumaczy Magdalena Chłopek-Rek, jedna z organizatorek.

Konkretna lekcja, jak ogarnąć chaos w wykonaniu Marcina Kwiecińskiego

Pierwszym prelegentem, który pojawił się na networKINGusowej scenie był Marcin Kwieciński, ekspert produktywności, autor projektu “Ogarnij Chaos”, który na co dzień pomaga menedżerom i przedsiębiorcom wyjść z przepracowania. Uczy jak osiągać cele pracując mniej, zachowując równowagę życiową.

I takiej lekcji udzielił w listopadowe popołudnie w Kieleckim Parku Technologicznym. Mocne argumenty i konkretne rozwiązania płynęły podczas tego wystąpienia. Marcin chętnie odpowiadał na pytania z sali, a słuchacze skrzętnie notowali podsuwane przez niego rady.

– Organizatorki wkładają w przygotowanie tego wydarzenia mnóstwo serducha i energii, a efekt jest niesamowity! Konferencja zorganizowana z dbałością o najmniejsze detale, wspaniałą publicznością, pysznym i zdrowym cateringiem. BARDZO DOBRE wydarzenie łączące ludzi biznesu, którzy chcą się rozwijać i uczyć. Trzymam kciuki za dalszy rozwój! Robicie to z niezwykłą pasją i to widać. Oby tak dalej! – napisał w podsumowaniu, które Marcin Kwieciński umieścił po spotkaniu na swoim fan page na facebooku.

Anita Kowalska wie jak znaleźć czas na wszystko, co ważne

Po wystąpieniu Marcina wypieki nie znikały z twarzy naszych uczestników. Po przerwie atmosferę podkręciła nasza druga prelegentka – Anita Kowalska, trener efektywności osobistej, przedsiębiorca, bloger, która wspiera ludzi i zespoły w zwiększaniu ich efektywności osobistej oraz biznesowej.

Jak czytamy na jej stronie na facebooku:

„Wczoraj wystąpiłam na konferencji Networkingus – spotkania bardzo networkingowe w Kielcach, gdzie mówiłam o tym “Jak znaleźć czas na wszystko – wszystko co ważne”. To absolutnie mój ulubiony temat. Scenę dzieliłam z Marcinem Kwiecińskim z Ogarnij Chaos, który w mistrzowski sposób pokazał jak krok po kroku wyjść z przepracowania. Śmiejemy się z Marcinem, że on zrobił wykład na twardo, a ja na miękko, więc konferencja wyszła… na pół twardo 😉 Sądząc po komentarzach i wiadomościach od uczestników daliśmy czadu ? Dziękuję organizatorkom [..] za zaproszenie i wspaniałą organizację wydarzenia. Dziewczyny jesteście the best! Wyjdźcie proszę z tym formatem do innych miast, bo robicie super robotę!”

Chyba po takim komentarzu trudno dodać cokolwiek. Można jedynie powiedzieć, że Anita zrobiła wrażenie także na uczestnikach 6. edycji. Tygodniowy planer, który każdy otrzymał na starcie je wystąpienia już w trakcie był zapisywany.

W rozmowach w przerwie słyszałyśmy także głosy, że Anita uświadomiła wielu osobom, jak ważne jest dbanie o ten balans pomiędzy tym co zawodowe i prywatne.

Na zakończenie wystąpień obydwu ekspertów zaprosiłyśmy uczestników do głosowania. Wykorzystując aplikację menti każdy mógł zagłosować na prelegenta, który mocniej do niego przemówił. Walka była wyrównana do samego końca i różnicą 51% do 49% tytuł ulubionego prelegenta 6. Edycji oraz dwudniowy pobyt w Tropical Island Berlin zdobył Marcin Kwieciński. Drugą nagrodą w tym zmaganiu była książka ABC marketingu B2B Łukasza Kosuniaka, którą otrzymała Anita.

Dziękujemy Wam za ogromny wkład merytoryczny! <3

BINGO!

– Na koniec, co nie znaczy, że mniej ważne. Postanowiłyśmy na deser zostawić uczestnikom nową zabawę networkingową, czyli networkingowe bingo. W trakcie pięciu edycji podkreślałyśmy, jak ważne jest umiejętne mówienie o tym co robimy oraz zbieranie skutecznych kontaktów. Tym razem mocny nacisk położyłyśmy na szukanie wspólnych obszarów. Uczestnicy mieli zastanowić się i odpowiedzieć na proste pytania: kim chcieli być jak byli dziećmi, jakie kraje odwiedzili, jakiego rodzaju muzyki słuchają. A później wśród uczestników na Sali mieli znaleźć osoby, które są do nich podobne w tych tematach. Tym trochę zabawnym sposobem chciałyśmy pokazać ważną lekcję. Relacje budują się poprzez małe rzeczy: podobne wspomnienia z wakacji, wspólne zainteresowania lub marzenia. To co na pozór mało istotne, może stać się powodem do rozmowy. A jak wiemy, ciekawa, angażująca dwie strony rozmowa to pierwszy krok do trwałej znajomości – mówi Marlena Baradziej, trzecia organizatorka networkingusa.

networKINGusowe Bingo! znalazło się w finałowym punkcie harmonogramu spotkania.

– Networkingus już trzeci raz pomógł mi doładować baterie motywacyjne. To świetna okazja do poznania nowych ludzi, a także do poznania siebie w nowych okolicznościach. Z jednej strony to możliwość porozmawiania z osobami z różnych branż i stanowisk, a z drugiej szansa na nawiązanie nowych prywatnych znajomości. Oczywiście nie mogło zabraknąć rewelacyjnych prelegentów, którzy chętnie odpowiadali nawet na najtrudniejsze pytania – relacjonuje blogerka Niestatyczna, uczestniczka spotkania.

Jak wiadomo, wnioski organizatorów przekładają się na coraz lepsze kolejne spotkania. Natomiast opinie uczestników to te słowa, które oddają trud przygotowania każdego ze spotkań. Tym bardziej dziękujemy za te dobre słowa, jak i te dzięki, którym uczymy się robić jeszcze lepsze networKINGusy.

Oczywiście na koniec chcemy podziękować tym, którzy wspierali 6. Edycję, czyli naszym partnerom:

PLUMI artykuły reklamowe, Kancelaria Prawna Bartocha & Stachowicz-Szczepanik i Wspólnicy; gospodarstwo sadownicze J@BUSKO.PL, Pozdrowienia Bistro, Eventualnie.com – blog, Tropical Islands, Kącik słodkości, Fancybox.pl.

Za piękne zdjęcia odpowiadał Michał Stańczyk, a relację wideo Krzysztof Dziewięcki.

Wszystkie zdjęcia z #6 edycji #networKINGusa znajdziecie na naszym fanpage na Facebooku.  – LINK

Zapraszamy do obejrzenia relacji video:


Śledźcie nas na bieżąco! I do zobaczenia wkrótce! ?

Paulina, Magdalena, Marlena

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera. Szczegóły na temat przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności